VIC PASĀKUMI/ EVENTS:

Praktiskā nodarbība mazo dzīvnieku parazitoloģijā ar Veterinārārstēm Daci Keidāni un Alīnu Kļaviņu notiks 7.martā LBTU VMF telpās 9:30-14:30. Pilna pasākuma informācija atrodama ŠEIT, reģistrēties aicinām ŠEIT!


Attālinātas un klātienes mācības mazo dzīvnieku rentgenogrāfijā!
Mācības notiks divās daļās:
– tiešsaistes lekcija 22.martā ZOOM 9:30-14:30 (piemērota Veterinārārstiem, Veterinārajiem asistentiem, studentiem un mācībspēkiem!)
– praktiskie darbi klātienē 6.aprīlī UVK telpās no 10:00-15:30 (Veterinārārstiem)

Lekcijā tiks sniegta informācija par svarīgām pirmās dienas prasmēm, kas nepieciešamas, lai novērtētu krūšu kurvja un vēdera rentgenogrammas, bet apmācību otrajā dienā klātienē veterinārārsti strādās grupās un lektoru vadībā sagatavos rentgenogrammu aprakstus.

Lektori: UVK Veterinārārsti Olga Ponomarjova un Dr.med.vet., docents Armands Vekšins.

Plašāka informācija atrodama ŠEIT! Reģistrācija ŠEIT!


USG PRAKTISKĀS APMĀCĪBAS 12.APRĪLĪ.

Aicinām uz praktiskām apmācībām mazās grupās vēdera dobuma USG veikšanā mazo dzīvnieku praksē. Apmācības būs noderīgas Veterinārārstiem, kas savās praksēs plāno vai ir sākuši veikt USG maziem dzīvniekiem! Apmācību organizēšanu atbalsta “MedUS Medical”. Apmācību grupas ir pilnas, bet aicinām piereģistrēties rindā – ja vieta atbrīvosies, mēs Jūs informēsim! Plašāka informācija atrodama ŠEIT! Reģistrācijas saite atrodama šeit.


Praktiskās nodarbības laboratoriskajā diagnostikā ar Veterinārārsti Madaru Nikolajenko:  1.03.24. (piektdiena) no 9:30 –  13:30 Urīna sediments   5.04.24 (piektdiena) no 14:30 – 18:30 Asins uztriepes  Norises vieta: LBTU VMF telpas Jelgavā, K.Helmaņa ielā 8. Plašāka informācija pieejama ŠEIT! Reģistrācija nodarbībām ŠEIT!


VIC mācību cikls: Mazo dzīvnieku parazitoloģija ar Alīnu Kļaviņu! 3 x 90 min tikšanās reizes notika trīs ceturtdienās 14., 28.dec. un 11.janvārī. Nodarbību platforma: ZOOM, ieraksti pieejami līdz 11/04/2024. Vebināri ir lieliska iespēja atjaunot zināšanas par aktuālākajām mazo dzīvnieku endoparazitozēm, to klīniskām pazīmēm, diagnostiku un ārstēšanu, tajos apskatīti klīniskie gadījumi no prakses. Iegūtās zināšanas ļaus papildināt diferenciāldiagnožu klāstu ar parazitārām invāzijām, izvēlēties pareizo diagnostikas metodi un piemērot efektīvāko ārstēšanu un profilakses pasākumus.

  • 14.12.2023. Aktuālās mazo dzīvnieku endoparazitozes (vienšūņu ierosinātas invāzijas)

  • 28.12.2023. Aktuālās mazo dzīvnieku endoparazitozes (trematožu un lenteņu ierosinātas invāzijas)

  • 11.01.2024.Aktuālās mazo dzīvnieku endoparazitozes (nematožu ierosinātas invāzijas)

Plašāku informāciju atradīsiet ŠEIT! Reģistrēties ierakstu apskatei aicinām ŠEIT!

 


VIC Klīnisko gadījumu rudens pēcpusdiena 2023! Tiešraide notika 3/11/2023 Pasākuma ieraksts pieejams līdz 3/03/2024,  ieraksta garums 3 h 10 min. Plašāka informācija ŠEIT! Reģistrācija ierakstam ŠEIT!


Tikšanās reizes Mazo dzīvnieku neiroloģijas tēmās ar veterinārārstiem Jāni Jeserēviču, Jāni Baltkāju un Aleksandru Ozolu notika trīs ceturtdienas: 2023.gada 19.okt., 26.okt.; 2.novembrī. Pieejas ierakstiem slēgtas.

Praktiska nodarbība atgremotāju parazitoloģijā ar Veterinārārstēm Daci Keidāni un Alīnu Kļaviņu norisinājās 2024.gada 25.janvārī BTU VMF telpās.

Surgery and anaesthesia day – SEMINAR FOR VETS, STUDENTS AND VET. TECHNICIANS WITH ALEKSANDR SEMJONOV, DVM, PhD and NIKOLAJ OBORIN, DVM was held on Friday, December 15!

VIC padziļinātais mācību cikls “TRUŠU VETERINĀRMEDICĪNA AR VETERINĀRĀRSTIEM INGU BIRNI UN NIKOLAJU OBORINU” noritējis un pieeja ierakstiem slēgta. 


2023.gada 1.decembrī LBTU VMF telpās norisinājās kursi: Radiācijas drošība rentgendiagnostikā. Norises laiks: 9:00-17:30 Pēcdiploma apmācības veterinārmedicīnas speciālistiem sertifikāta iegūšanai, kas praksē strādā ar rentgendiagnostikas iekārtām, pamatojoties uz MK 2021.gada 28. janvāra noteikumiem Nr 65. “Darbību ar jonizējošā starojuma avotiem paziņošanas, reģistrēšanas un licencēšanas noteikumi”. Resertifikācija paredzēta ik pēc 5 gadiem. Apmācības ir vērtīgas arī tiem, kas vēlas atjaunot savas zināšanas radiācijas drošībā, nostiprināt piedāvātos tematus. Kursu vadītāji: Veterinārārsti Evija Eihvalde, Olga Ponomarjova, Aija Mālniece un Aleksandrs Ozols.


17.novembrī notika praktiska nodarbība ar Dipl.ECVD Jevgēniju Kondratjevu: Ādas biopsijas, lokāla anestēzija. Tuvākajā laikā izziņosim nākamās praktiskās nodarbības.


19.-20.OKTOBRĪ, sadarbībā ar MedUS Medical aicinājām uz klātienes semināru un praktiskām apmācībām mazās grupās USG veikšanā! Apmācības bija noderīgas Veterinārārstiem, kas savās praksēs plāno vai ir sākuši veikt USG maziem dzīvniekiem. 


Vebināri ar Veterinārārstu, VMF lektoru Gustu Indānu un fizioterapeiti, hidroterapeiti Bettiju Ligeri notika četras augusta trešdienas: 9., 16., 23. un 30.augustā, Zoom platformā.


8.septembrī noritēja klātienes seminārs ar Jevgēniju Kondratjevu: Dermatoloģija piektdienai  – atkal satikšanās klātienē! Ar prieku aicinājām uz semināru, kurā tikāmies ar Eiropas Veterinārās Koledžas Dermatoloģijas diplomāti – Veterinārārsti Jevgēniju Kondratjevu! Seminārā tika apskatītas dažādas tēmas dermatoloģijā mazo dzīvnieku praksei!


Vebināru tiešraides putnu medicīnā ar Veterinārārsti Janu Tipovsku  notika 31.maijā, 7. un 14. jūnijā. Jana Tipovska, DVM – PetCity klīnikas Veterinārārste, absolvējusi LLU VMF 2015. gadā. Stažējusies eksotisko dzīvnieku medicīnā Ungārijā un putnu medicīnā Itālijā.  Vebināros lektore mācīja saprast veterinārārstu jutīgākos pacientus – putnus, uzsvaru liekot uz biežāk mājās turētajām putnu – papagaiļveidīgo mīļdzīvnieku sugām. Par to īpašo uzbūvi un uzvedību, pasaules uztveri! Arī par to, kādas kļūdas visbiežāk pieļauj putnu īpašnieki un pie kādām problēmām tās var novest, kā no tām izvairīties un ārstēt!


5 WEBINARS FOR SMALL ANIMAL PRACTICE EMERGENCY AND CRITICAL CARE WITH UK BASED SPEAKERS! Speakers: – Helen Kirkpatrick BVetMEd, CertAVP (ECC), MRCVS – Specialist in Emergency and Critical Care. – Ben Harris  MA VetMB CertSAM FLS DipECVIM-CA MRCVS – European Veterinary Specialist in Small Animal Internal Medicine – Līga Mačėniene – DVM, MRCVS emergency care veterinarian, Wear referrals. In this series of webinars UK based veterinarians gave us up to date and practical insights in different topics of emergency and intensive care in small animal practice.


VIC KLĪNISKO GADĪJUMU PAVASARA PĒCPUSDIENAS tiešraide noritēja 2023.gada 12.maijā un kopējais ieraksta garums ir 4 h.Gadījumus no savas prakses prezentēja 10 Veterinārārsti: Nauris Mancēvičs, Irita Cirīte, Gatis Kalniņš, Nora Dambrova, Gusts Indāns, Jekaterina Tihonova, Madara Lāce (Teterovska), Kristina Harjuzova, Lita Konopore un Linda Kokoreviča.


“Taktiskās medicīnas pamati.” Seminārs Ukrainas atbalstam ZOOM platformā notika 9.martā. Semināru vadīja: Inese Bērziņa, Veterinārārste, vecākā zemessardze, TCCC instruktore “Cilvēku, kas prot rīkoties krīzes situācijā nekad nav par daudz un veterinārārstu potenciāls šajā jomā ir neapstrīdams.”


MĀCĪBAS DZĪVESSPĒKAM – 4 x 90 min mācību tiešsaistes semināri, kurus vadīja sertificēta kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite, sertificēta klīniskā un konsultatīvā psiholoģe Katrīna Žaltkovska!  Mācību tiešraides notika četrās trešdienās.Visu vakaru ieraksti pieejami līdz 29.jūnijam! Tēmas, datumi:15.februārī: Izdegšanas sindroms – profesionāla parādība. Kā atpazīt, kā sev palīdzēt un, kad vērsties pēc palīdzības? 22.februārī:Darba un dzīves balanss – lai rūpējoties par citiem, neaizmirstu par sevi! 22. martā: Kā sadzīvot ar neveiksmēm, tikt pāri grūtībām un stiprināt savu dzīvesspēku? 29. martā: Apzinātība un līdzjūtība pret sevi. Praktiskas metodes darbam ar sevi.


Klātienes seminārs aizvadīts! 26.maijā LBTU VMF telpās kopā ar Veterinārārstu Dr. Franz Schlederer apguvām “Dzemdību palīdzības sniegšana govju praksē, pirmā palīdzība teļiem. KnowHow” “No prakses līdz praksei – Vīnes veterinārā skola.” 


SEMINĀRS VETERINĀRĀRSTIEM, AITKOPJIEM, STUDENTIEM UN CITIEM INTERESENTIEM 2023. gada 19. aprīlī noritējis. Lektores: LBTU VMF prof. Līga Kovaļčuka, projekta vadītāja; LAAB, LBTU prof. Daina Kairiša, projekta partneris; LBTU VMF asoc.prof. Dace Keidāne, vadošā pētniece; SIA Mikaitas veterinārārste Aija Šneidere, projekta partneris; LBTU VMF lektore Alīna Kļaviņa, pētniece. Sertifikāti nosūtīti elektroniski.